Leczenie zapalenia gruczołu krokowego nowoczesnymi metodami

Każda choroba dotykająca gruczołu krokowego wymaga natychmiastowego leczenia. Jeśli mężczyzna zlekceważy to zalecenie, wkrótce proces zapalny w jego prostacie stanie się przewlekły. Nowoczesne leczenie zapalenia gruczołu krokowego pozwala uniknąć takich problemów. Lekarze opracowali skuteczne metody, które pomagają zapomnieć o tej nieprzyjemnej chorobie.

Kompleksowe leczenie zapalenia gruczołu krokowego

Wybór jednej lub drugiej metody leczenia zapalenia gruczołu krokowego zależy bezpośrednio od jego postaci i ciężkości przebiegu. Zarówno w ostrych, jak i przewlekłych zmianach gruczołu krokowego pierwszym krokiem jest pozbycie się procesu zapalnego. Leczenie zapalenia gruczołu krokowego u mężczyzn zwykle prowadzi się w połączeniu. Taka terapia obejmuje szereg obowiązkowych czynności:

 1. Przyjmowanie leków. Mogą to być tabletki hormonalne, leki przeciwbakteryjne i przeciwzapalne;
 2. Odbiór preparatów wzbogaconych;
 3. Odbiór środków immunomodulujących;
 4. Uczestnictwo w sesjach masażu prostaty. Zabieg przeprowadza się przez odbyt. Za pomocą masażu można rozwiązać problem zastoju procesów w jamie brzusznej;
 5. Zastosowanie nowoczesnych metod leczenia fizjoterapeutycznego;
 6. Prowadzenie fizykoterapii.
herbata ziołowa na zapalenie gruczołu krokowego

Dozwolone jest stosowanie w leczeniu środków na zapalenie gruczołu krokowego przygotowanych według tradycyjnych receptur medycyny. W szczególnie ciężkich przypadkach pacjentom przepisuje się interwencję chirurgiczną. Ale dzieje się tak tylko w skrajnych sytuacjach, gdy bardziej konserwatywne metody nie dają pozytywnego wyniku.

Cechy terapii lekowej

Nowoczesne metody leczenia zapalenia gruczołu krokowego koniecznie obejmują stosowanie terapii lekowej. Polega na przyjmowaniu leków należących do różnych grup. Razem te narzędzia mogą osiągnąć znaczną poprawę zdrowia.

Jak leczyć zapalenie gruczołu krokowego lekami? W przypadku zapalenia gruczołu krokowego przepisywane są następujące grupy leków:

 • Antybiotyki. Zapalenie gruczołu krokowego w większości przypadków wywoływane jest przez patogenną florę, która z jakiegoś powodu dostaje się do męskiego układu moczowo-płciowego. W takim przypadku nie będzie można odzyskać bez użycia środków przeciwbakteryjnych. Leki te są przepisywane dopiero po otrzymaniu przez lekarza potwierdzenia obecności w ciele pacjenta patogenów procesu zapalnego w prostacie;
 • Blokery receptorów alfa-adrenergicznych. Farmakoterapia powinna nie tylko złagodzić proces zapalny z zaatakowanego narządu, ale także rozluźnić mięśnie cewki moczowej i pęcherza moczowego, które są w ciągłym napięciu z powodu choroby. Z tego powodu pacjenci odczuwają ból podczas oddawania moczu. Powołanie takich blokerów należy do nowoczesnych metod leczenia, które już sprawdziły się po dobrej stronie;
 • Leki niesteroidowe. Fundusze te są obowiązkowe w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego. Z ich pomocą można szybko zatrzymać bolesne objawy i ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. Wskazane jest przyjmowanie nowoczesnych leków z tej grupy wraz z lekami przeciwdrobnoustrojowymi;
 • Inne leki. Dodatkowo pacjentowi przepisywane są leki, które znacznie poprawiają funkcjonowanie żył znajdujących się w miednicy małej. Dzięki temu zmniejsza się stagnacja procesów w układzie moczowo-płciowym. Również przyjmowanie leków normalizujących drożność naczyń włosowatych nie będzie przeszkadzać.

W niektórych przypadkach terapia lekowa obejmuje środki hormonalne. Z ich pomocą możesz leczyć pacjentów, którzy mają podwyższony poziom estrogenu we krwi.

Masaż prostaty

Nowoczesne leczenie przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego nie jest kompletne bez wizyty w masażu. Jest również stosowany w innych procesach zapalnych w gruczole krokowym. Masaż może przyspieszyć powrót do zdrowia. Istnieje kilka opcji takiego leczenia. Najczęściej stosuje się badanie dotykowe prostaty i narażenie na nią za pomocą specjalnych urządzeń emitujących fale magnetyczne.

Za najskuteczniejszą metodę leczenia układu rozrodczego uważa się masaż, którego główny wpływ wywiera na gruczoł, taki jak prostata. Dzięki niemu można wyeliminować zastoje procesów w miednicy małej, poprawić krążenie krwi i znacznie ograniczyć rozprzestrzenianie się stanów zapalnych. Również podczas masażu można usunąć wydzielinę i ropę nagromadzoną w gruczole.

Fizjoterapia na zapalenie gruczołu krokowego

Nie tylko leki stosowane w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego dają dobry wynik. Ulgę w stanie pacjenta z taką diagnozą można osiągnąć poprzez poddanie się fizjoterapii. Najczęściej praktykowanymi metodami wpływania na dotknięty gruczoł to:

 • Magnetoterapia. Ta procedura jest szeroko stosowana. Polega na ekspozycji na uszkodzoną chorobą tkankę prostaty polem magnetycznym. Dzięki temu przywracany jest zaburzony przepływ limfy i krwi. Poprawia również wchłanianie substancji czynnych, które dostają się do organizmu pacjenta podczas leczenia środkami przepisanymi przez lekarza;
 • laseroterapia. Podczas zabiegu dotknięte narządy są narażone na promieniowanie laserowe. Dzięki niemu okazuje się, że szybko zmniejsza liczbę procesów zapalnych w gruczole krokowym. Ponadto dzięki takiej terapii możliwe jest aktywowanie regeneracji tkanek i przywrócenie upośledzonego krążenia krwi;
 • kuchenka mikrofalowaKolejny rodzaj terapii, który polega na oddziaływaniu ciepła na tkanki. Dzięki tej metodzie możliwe jest odtworzenie komórek poprzez przyspieszenie ich regeneracji. Po zabiegu nasilenie bolesnych objawów zmniejsza się, a organizm zaczyna lepiej reagować na leki na zapalenie gruczołu krokowego.

To nie jest cała lista obecnie istniejących metod, które pomagają w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego. W metodach mających na celu zwalczanie stanów zapalnych gruczołu krokowego dopuszcza się również stosowanie akupunktury, okładów terapeutycznych i ziołolecznictwa.

akupunktura na zapalenie gruczołu krokowego

Dodatkowe leczenie zapalenia gruczołu krokowego

Wielu pacjentów, którzy chcą jak najszybciej pozbyć się zapalenia gruczołu krokowego, preferuje następujące metody leczenia choroby:

 • Akupunktura. Ta metoda jest szeroko stosowana w medycynie orientalnej. Podczas zabiegu specjalista działa na biologicznie aktywne punkty na ciele pacjenta. Wszystko to pozwala normalizować krążenie krwi w okolicy prostaty, zaburzone przez rozwijającą się chorobę;
 • Wprowadzenie komórek macierzystych. To nowość w leczeniu zapalenia prostaty. Wprowadzone do organizmu pacjenta komórki macierzyste trafiają dokładnie do tej części, która potrzebuje natychmiastowej pomocy. Tam zaczynają się aktywnie dzielić i przekształcać w zdrową tkankę prostaty;
 • Hirudoterapia. Ta metoda polega na użyciu pijawek lekarskich. Z ich pomocą można poprawić mikrokrążenie płynów biologicznych w ciele pacjenta, zmniejszyć obrzęk gruczołu i rozrzedzić krew. W przypadku zapalenia gruczołu krokowego zwyczajowo umieszcza się pijawki na obszarze, w którym znajduje się odbyt;
 • Terapia próżniowa. Procedura wymaga specjalnego urządzenia. Jest instalowany na penisie mężczyzny. To on działa na ciało, zmuszając je do uzyskania pożądanej twardości. Za pomocą takiej terapii osiąga się poprawę zdolności erekcyjnych pacjenta i przywrócenie krążenia krwi w narządach miednicy;
 • Terapia ozonem. Kolejny skuteczny sposób radzenia sobie z przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego. Podczas zabiegu płyn leczniczy wzbogacony ozon jest wprowadzany przez odbyt do ciała pacjenta. Zwykle w takich przypadkach stosuje się specjalny roztwór soli fizjologicznej. Terapia ozonem pomaga przywrócić regenerację chorych komórek. Ma również działanie bakteriobójcze.

Najnowsze metody leczenia zapalenia gruczołu krokowego pozwalają kilkakrotnie przyspieszyć powrót do zdrowia pacjenta, u którego zdiagnozowano tę chorobę. Zapalenie gruczołu krokowego zamienia się w ogromną liczbę poważnych problemów dla mężczyzny, które negatywnie wpływają na jego stan. Im szybciej rozpocznie leczenie, tym większe prawdopodobieństwo powrotu do normalnego trybu życia. Ponadto nowoczesna terapia mająca na celu wyeliminowanie objawów zapalenia gruczołu krokowego pomaga uniknąć wystąpienia niebezpiecznych powikłań, które mogą prowadzić do zaburzeń większości narządów układu moczowo-płciowego. W takim przypadku pacjent będzie potrzebował poważniejszego leczenia, w tym operacji i długiego okresu rekonwalescencji.