Terapia terapeutyczna zapalenia gruczołu krokowego w domu w szybki sposób

Zapalenie gruczołu krokowego to zapalenie gruczołu krokowego. Patologię tę wywołuje przenikanie infekcji, wirusów i organizmów szkodliwych, procesy stagnacji w osoczu narządów miednicy, moszny i prostaty. Leczenie zapalenia gruczołu krokowego w znanych, domowych warunkach nietradycyjnymi metodami jest tak samo skuteczne, jak medycyna tradycyjna. Wielu pacjentów leczy zapalenie gruczołu krokowego w domu.

Jak określić obecność choroby

Mężczyzna martwi się niepokojącymi objawami zapalenia gruczołu krokowego

Choroba jest diagnozowana przez specjalistę, ale patologię rozpoznaje się po pewnych objawach. Obecność oznak jest pierwszym sygnałem do skontaktowania się z placówką medyczną. Aby wyleczyć zapalenie gruczołu krokowego, należy w domu rozpoznać pierwsze niepokojące objawy.

Oczywiście postać ostra jest trudniejsza w leczeniu, gdyż choroba często przybiera postać przewlekłą, która rozwija się powoli wraz z narastającymi objawami.

Zapalenie gruczołu krokowego, objawy:

 • dyskomfort w okolicy narządów płciowych i pachwin;
 • zwiększona potrzeba oddawania moczu;
 • zaburzenia seksualne;
 • w zaostrzonym stanie, zwiększony ból.

Czasami możliwe są zaostrzenia z poważniejszymi objawami:

Bolesne oddawanie moczu jest objawem zaostrzenia zapalenia gruczołu krokowego u mężczyzn
 • ból w dolnej części otrzewnej;
 • bolesne oddawanie moczu;
 • słaba erekcja;
 • pogorszenie ogólnego stanu zdrowia;
 • obecność podwyższonej temperatury.

Po postawieniu diagnozy lekarz prowadzący przepisuje leczenie zapalenia gruczołu krokowego. W normalnych warunkach można skutecznie i szybko zastosować domowe metody. Aby to zrobić, możesz skonsultować się z kompetentnym specjalistą, który zaleci skuteczne metody szybkiego leczenia zapalenia gruczołu krokowego w domu.

Zakaźny charakter choroby wymaga ekspozycji na antybiotyki (w przypadku stagnacji). Główny wysiłek skierowany jest na wyeliminowanie przyczyny infekcji.

Terapia terapeutyczna zapalenia gruczołu krokowego w domu

Pestki dyni są dobre na zapalenie prostaty, co jest znane od wieków. Skuteczność terapii pestkami dyni wynika z wysokiej zawartości cynku w tym produkcie. Męskie ciało musi stale uzupełniać cynk, który utrzymuje zdrowie. Konieczne jest traktowanie suszonymi, a nie smażonymi nasionami. Są obierane i spożywane. Przebieg terapii wymaga 500 gramów nasion. Leczenie zapalenia gruczołu krokowego trwa do całkowitego zużycia leku. Gruczoł krokowy wymaga corocznej terapii medycznej.

Pierwsza wersja tradycyjnych metod wymaga dziennego spożycia 35 nasion. Odbywa się to rano przed jedzeniem, dokładnie przeżuwając produkt.

W drugim wariancie pestki dyni przepuszcza się przez maszynę do mięsa, a do produktu dodaje się 200 g miodu. Masę dobrze wyrabia się, formuje się z niej kulki (jak orzechy włoskie), produkt przechowuje się w lodówce. W ten sposób można wyleczyć zapalenie gruczołu krokowego, stosując 2 środki. Lek przyjmuje się przed jedzeniem, powoli rozpuszczając i przeżuwając.

Pomóż piołunowi

Piołun do szybkiego leczenia zapalenia gruczołu krokowego w domu

To narzędzie pomaga radzić sobie ze wszystkimi infekcjami, w tym ropnymi. Jak wyleczyć prostatę mężczyzny piołunem? Oczywiście najlepsze wyniki daje kompleksowa terapia. W tym celu napar przyjmuje się doustnie i stosuje się wewnętrzne płukanie kanału cewki moczowej.

Suchy piołun (100 g) jest drobno przetwarzany i przesiewany przez sito. Mniejszą frakcję spożywa się na surowo, a z dużej frakcji sporządza się wywary. Odwary nadają się do mikrolewatyw, stosuje się je także do podmywania (kanału cewki moczowej). W ten sposób można leczyć prostatę podwójnym działaniem piołunu. Bakterie i stany zapalne są eliminowane. Leczenie zapalenia gruczołu krokowego trwa przez tydzień. Suchy produkt przyjmuje się doustnie (szczyptę ziela popijając wodą). Wieczorem wykonuje się mikrolewatywę z płukaniem kanału cewki moczowej i podmywaniem (odwarem).

Napar przygotowuje się w następujący sposób:

1 łyżeczka. suche surowce zalać 1 litrem przegotowanej wody, ostudzić do 40 stopni. Jedna procedura wymaga 1/4 szklanki wywaru ziołowego. Douching wykonuje się za pomocą gruszki (wstrzykniętej do kanału odbytu). Płyn należy wstrzykiwać do kanału ostro, to gwarancja, że bulion przepłynie jak najdalej przez jelito. Kanał płucze się w ten sam sposób, dla obu stref powinny znajdować się dwie różne żarówki.

Piołun ma szerokie spektrum działania, dlatego przed użyciem rośliny leczniczej na zapalenie gruczołu krokowego należy skonsultować się ze specjalistą, biorąc pod uwagę wszystkie cechy pacjenta. Zabrania się spożywania nikotyny i napojów alkoholowych. Mogą wystąpić zaostrzenia innych chorób przewlekłych, z pogorszeniem stanu ogólnego.

Terapia sokowa

Zapalenie prostaty – jak wyleczyć sokami?

Możesz zastosować terapię sokową w domu. W tym celu specjalista lekarz przepisuje manipulacje lecznicze w połączeniu z sokami warzywnymi. Terapia ta uzasadnia swoją wysoką skuteczność leczenia. Musisz pić co najmniej 650 ml soków dziennie.

Soki pomocne przy zapaleniu prostaty to:

Zapalenie gruczołu krokowego u mężczyzn można wyleczyć terapią sokową
 • buraczany;
 • marchewka;
 • ogórek-szparagi.

Produktów nie należy kupować, lecz przygotowywać niezależnie od świeżych warzyw. Przebieg leczenia zależy od złożoności choroby (od 2 tygodni). Dobre efekty terapii sokowej daje picie soku z czarnego bzu (jagody). Sok przyjmuje się raz dziennie na pusty żołądek (1 łyżka stołowa przez 10 dni). Przed zażyciem dodać łyżkę soku do 200 ml wody. Musisz wiedzieć, że produkt ma reakcje uboczne z przeciwwskazaniami. Leku nie należy stosować bez konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Świece z miodem i propolisem

Bardzo często pacjenci leczą zapalenie gruczołu krokowego w domu za pomocą samodzielnie przygotowanych czopków. Czopki przygotowywane są z propolisu i miodu i stosowane miejscowo (wprowadzane do kanału odbytu). Leki przechowywane są w lodówce.

Czopki doodbytnicze na zapalenie gruczołu krokowego, wykonane niezależnie
 • Jak zrobić czopki doodbytnicze? Potrzebujesz łyżeczkę miodu, jajko, 3 łyżki mąki. Wszystkie produkty miesza się w jedną masę, z której przygotowywane są świece. Produkt stosuje się dwa razy dziennie przez 30 dni, 45-dniowa przerwa, po czym kurs powtarza się.
 • Przygotowanie czopków propolisowych: alkohol (50 ml) miesza się z propolisem, infukuje przez 14 dni w ciemnym miejscu (nalewkę należy codziennie wstrząsać). Zaparzoną masę odparowuje się w łaźni wodnej aż do uzyskania żółtawo-brązowego koloru. Powstałą kompozycję miesza się z masłem kakaowym. Po uformowaniu świec produkty przechowuje się w lodówce. Leczenie polega na stosowaniu jednego czopka przed pójściem spać przez miesiąc. Pełny powrót do zdrowia następuje po dwóch lub trzech cyklach leczenia tą metodą. Pomiędzy kursami są przerwy 2 miesiące.

Inne metody ludowe

Inny sposób przygotowania produktu leczniczego z propolisu. Do jego przygotowania potrzebny jest olejek propolisowy. Sposób jego przygotowania: do 30 g dawki propolisu dodaje się szklankę oliwy z oliwek i podgrzewa w łaźni wodnej. Przygotowanym olejkiem pacjent powinien nasmarować krocze.

Kolejny przepis na czopki doodbytnicze

Produkt jest bardzo skuteczny w leczeniu w domu. Aby go przygotować, weź 80 g wosku pszczelego i wymieszaj go z taką samą ilością wazeliny i masła kakaowego. Otrzymaną konsystencję rozpuszcza się w łaźni wodnej i miesza z dwudziestoma gramami ekstraktu propolisu. Z powstałej masy formuje się czopki (najlepiej w foremkach). Po stwardnieniu w lodówce można przystąpić do stosowania. Codziennie przed pójściem spać należy umieścić jedną świecę w kanale odbytu.

Istnieje inny dobry sposób na leczenie zapalenia gruczołu krokowego w domu. Przygotowuje się go z miodu i pietruszki (sok). Sok i miód są pobierane w równych ilościach, powstałą kompozycję pobiera się 1 łyżkę. l. dwa razy dziennie.

Nieprzyjemne objawy łagodzi parowanie martwych pszczół. Surowiec (100 g) rozdrabnia się, wlewa 0, 5 litra przegotowanej wody, pozostawia na kwadrans i przeciska przez gazę. Z tej kompozycji powstają balsamy, które wykonuje się 2 razy dziennie.

Leczenie cebulą

Produkt przygotowywany jest z wina i cebuli. Wymaga to wytrawnego wina winogronowego i 100 g posiekanej cebuli (drobno). Cebulę zalewa się winem (pół litra), przygotowany produkt umieszcza się w zimnym (ciemnym) miejscu i dojrzewa przez półtora tygodnia.
Gotowy lek przyjmuje się doustnie, 3 razy dziennie, 1 łyżka. l. kwadrans przed posiłkiem.

Pomóż kasztanom

Do leczenia prostaty stosuje się nalewkę ze skórki kasztanowca (końskiego). Sproszkowane łupiny kasztanów (30 g) zalewa się szklanką koniaku lub wódki i leżakuje przez miesiąc. Lek przyjmuje się przez 3 tygodnie. Lek przyjmuje się w kroplach, 15 kropli dwa razy dziennie. Następnie odpoczywasz przez półtora tygodnia i powtarzasz przebieg leczenia nalewką leczniczą.

Olej kamienny

Zapalenie gruczołu krokowego można złagodzić olejem kamiennym. Pół łyżeczki produktu rozpuszcza się w 3000 ml ciepłej wody. Lek należy przyjmować po pół łyżeczki po spożyciu głównego posiłku. Jeśli po 3 dniach organizm nie zareaguje, można rozpocząć pełną dawkę, zwiększając ją do trzech łyżek stołowych na jedno użycie. Dawkę dodaje się stopniowo. Efekt kuracji staje się zauważalny już po 30 dniach stosowania.

Łuski kasztanów są również często stosowane w leczeniu gruczołu krokowego. 50 g pokruszonej skórki kasztanowca należy wlać do 3 łyżek. l. wrzącą wodą i odstawić na noc. Rano produkt należy przefiltrować i umieścić w łaźni wodnej. Docelowo powinieneś otrzymać 1 szklankę wywaru leczniczego. Należy przyjmować doustnie trzy razy dziennie przed posiłkami (30 kropli).

Nalewka Kalanchoe

Roślina lecznicza jest bardzo skuteczna w przypadku różnych chorób, jest stosowana w medycynie ludowej na różne choroby. Nalewka Kalanchoe bardzo dobrze pomaga na zapalenie gruczołu krokowego. Liście rośliny rozdrabnia się, umieszcza w pojemniku, wlewa 50 ml wódki i produkt przechowuje przez 5 dni. Weź 1 łyżeczkę. Po ustąpieniu bolesnych objawów lek stosuje się raz na 7 dni.

Czerwony korzeń

Czerwony korzeń nie tylko leczy zapalenie prostaty w domu, jest skuteczny w leczeniu patologii o charakterze zakaźnym, skutecznie leczy zapalenie zatok, grypę, ARVI i inne choroby. Tradycyjna medycyna wykorzystuje czerwony korzeń do niszczenia różnego rodzaju infekcji.

Przygotowanie leku: odciąć korzeń (30 g), dodać 1000 ml przegotowanej wody, pozostawić na około godzinę. Zalecana porcja: 100 ml trzy razy dziennie przed posiłkami. Produkt ma przyjemny smak.

Cykuta i glistnik

Glistnik to środek ludowy, który łagodzi stany zapalne gruczołu krokowego.

Lek ten przyjmuje się podczas procesów zapalnych, a także w celu poprawy krążenia krwi, co wyjaśnia jego skuteczne działanie terapeutyczne w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego.

Obydwa zioła przyjmuje się w tej samej ilości (po 1 łyżeczce każde), uzupełnia pół szklanki alkoholu i lek przechowuje się w ciemności przez półtora tygodnia. Następnie jest filtrowany. Przyjmowanie rozpoczyna się od 1 kropli nalewki rozcieńczonej w 30 g mleka lub wody (zwiększając dawkę o jedną kroplę dziennie). Po miesiącu leczenie kontynuuje się w odwrotnej kolejności (zmniejszając dawkę o jedną kroplę dziennie).

Aby podjąć decyzję o wyborze leczenia potrzebna jest pomoc specjalisty. Metody leczenia dobierane są na podstawie obrazu klinicznego.